#Запитай_Довганик

17 сер. 19:20


У п’ятницю, 17 серпня, в теле- та радіоефірі філії Суспільного UA: ЛЬВІВ відбулися “Звіти. НАЖИВО”. Цього місяця в програму запросили начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряну Довганик.

 

Команда суспільно-політичного напряму готувала “Звіти. НАЖИВО” разом із громадою. Запитання для Зоряни Довганик можна було публікувати в соцмережах із хештегом #Запитай_Довганик.

Згідно з таймінгом програми, спершу гість має 5 хвилин на представлення, опісля — 3 хвилини на кожну відповідь.

На початку ефіру Зоряна Довганик прозвітувала про зміни в галузі освіти загалом та розповіла, як працює система освіти у Львові,а згодом відповідала на запитання ведучої, експертів у студії та глядачів.

Про стан приміщень, ремонт, харчування та повну готовністьсадочків і шкіл до нового навчального року говорили в першому блоці програми.

«Насправді наші садочки не є повністю відремонтовані, так само можна говорити і про школи. Процеси децентралізації розпочалися не так давно, кошти у міському бюджеті почали залишатися три роки тому і до цього часу жодної стрічки не було на капітальні видатки. В першу чергу управління освіти зосереджує свою увагу на ті речі, які ніякі інвестори не можуть зробити»,- сказала Зоряна Довганик.

Ще одним важливим питанням, про яке говорили в ефірів #Звітів_наживо,було старт нової української школи,зміни для першокласників та залучання  батьківських коштів на освітні потреби дітей.

“Ми будемо моніторити, як відбувається навчання в усіх початкових школах. Нова українська школа запрацює тільки тоді, коли ми матимемо добру співпрацю – вчитель, батьки, учень.

Щодо придбання обладнання, ми отримали субвенцію з державного бюджету, дофінанасували реалізацію проекту за кошти міста, це вийшло в межах 20 мільйонів гривень, 13,4 мільйони було виділено  із державного бюджету і 9 мільйони із міського бюджету для реалізацію нової української школи. Ці кошти передбачені на придбання меблів, дидактичного та комп’ютерного обладнання. Нажаль, не всі школи будуть готові до 1 вересняза програмою нова українська школа, адже нова українська школа стартує по всій країні», – розповіла Зоряна Довганик.

Долучилися до обговорення проблем у сфері освіти і глядачі UA:ЛЬВІВ. Зокрема глядачка наголосила, що відбувається в одній зі львівських шкіл і як директор школи змушує купувати шкільну форму тільки в певному магазині і певної фірми.

“Ми дуже багато говоримо про корупцію. Але ніхто не хоче говорити конкретних фактів і називати школи.Якщо ми будемо говорити тільки загальні речі, то ми ніколи цієї корупції не поборемо. Якщо йдеться про купування шкільної форми, то чому я повинна купувати її в певному магазині. Я розраховую на свої можливості,й мені не варто вказувати. Ми будемо на ці вказівки реагувати”, – розповіла Зоряна Довганик.

Решта питань, поставлених у прямому ефірі ведучою, гостями студії та глядачами телеканалу UA: ЛЬВІВ стосувалися законодавчих змін у сфері освіти, приватних садочків та  шкіл, набору дітей у школи за територіальною належністю, тощо.

Інші випуски
Більше відео