#Запитай_Синютку

22 чер. 19:20


Про обласний перинатальний, якість доріг та транспорту — в #Звітах_наживо з головою Львівської ОДА

 

Напередодні, у п’ятницю, 22 червня, в теле- та радіоефірі філії Суспільного UA: ЛЬВІВ відбулися “Звіти. НАЖИВО”. Цього місяця для участі в проекті запросили голову Львівської ОДА Олега Синютку.

 

Команда суспільно-політичного напряму готувала “Звіти. НАЖИВО” разом з громадою. Запитання для Олега Синютки можна було публікувати у соцмережах з хештегом #Запитай_Синютку.

 

Згідно з таймінгом програми, спершу гість має 5 хвилин на представлення, опісля — 3 хвилини на кожну відповідь.

 

Перший блок програми стосувався роботи Львівського обласного перинатального центру. Урочисте відкриття оновленого закладу відбулося 20 квітня. Проте тоді пологовий не запрацював. Заклад відкрили для пацієнток 22 червня, в день ефіру програми “Звіти.НАЖИВО”. “Перший корпус працює. Акушерський підрозділ до ваших послуг. Обладнання, яке би було більш сучасним, на території Львівщини немає”, — сказав голова Львівської ОДА.

 

Голова ЛОДА також пояснив, чому урочисте відкриття Львівського обласного перинатального центру відбулося в квітні, а запрацював пологовий лише цієї п’ятниці.

“20 квітня, коли Президент відкривав перинатальний центр, всі загальнобудівельні роботи були виконані. Проте, в процесі виникли деякі недоліки, — розповів Олег Синютка. — Вже інвеснувалися кошти та було зроблено ремонт, і після цього лікарі прийшли з вимогою переобладнати (приміщення — Авт.) під інші стандарти. В мене логічне запитання: де ж ви були (раніше — Авт.), коли готувалися (проекти приміщень — Авт.) та коли інвестувалися великі кошти?”

 

За словами Олега Синютки, невдовзі в перинатальному центрі на Дж.Вашингтона запрацює ІІ корпус з гінекологічним відділенням та кафедрами медуніверситету. Керівник області запевнив, що цього разу врахують усі нюанси, пов’язані з проектуванням та ремонтом приміщень. “До 3 липня лікарями повинні бути повністю узгоджені всі проектні рішення. Щоб не сталося так, як з І корпусом: все зробили, а коли довелося працювати, то виявилося, що “нам треба цю витяжку поставити на 2 метри правіше”, чи “нам ці речі треба замінити на зовсім інші речі”, — сказав Олег Синютка.

 

Впродовж медичної тематики, ведучий програми запитав Олега Синютку про оновлення системи постачання кисню в реанімації для новонароджених. Напередодні у львівських ЗМІ з’явилася інформація про те, що ця система там відсутня і кошти на її облаштування збирають благодійники.

 

“Мене трохи непокоїть, що про таку проблему я дізнаюся під час ефіру. Після нашої розмови зателефоную керівнику департаменту охорони здоров’я, і, можливо, головному лікарю ОХМАДИТУ“, — відповів голова Львівської ОДА. — Цього року з обласного бюджету передбачені кошти на ремонт ОХМАДИТУ, і, повірте, що ми приведемо і цей лікувальний заклад до належного стану”.

 

Наступний блок запитань у програмі “Звіти.НАЖИВО” стосувався дорожньої інфраструктури. Досягненням у роботі нинішній очільник Львівщини вважає ремонт півтори тисячі кілометрів автошляхів області. “За всі роки Незалежності таких (масштабних — Авт.) робіт зроблено не було. Спочатку ми відремонтували і взялись лагодити дороги, які ведуть від Львова в напрямку кордону та інших областей. Бо на ці дороги — найбільше навантаження. Потім взялися за так звані 2 кільця Львівщини: мале пролягає через Пустомити та Кам’янка-Бузьку, а велике — через міста Червоноград, Радехів, Броди, Дрогобич, Самбір та інші. Ці дороги сполучають районні центри, і другі за кількістю навантаження автомобілів, — розповів голова ОДА. За його словами, ремонтні роботи на міжрайонних дорогах ще тривають.

 

Журналісти, які були присутніми на прямому ефірі, запитали Олега Синютку про земельні ділянки у селі Наварія. Керівник області повідомив, що вже зустрічався з представниками громадських об’єднань учасників АТО та доручив спеціальній комісії провести службову перевірку. “Цього тижня відбулося робоче засідання комісії. Її представники виїжджали на місце. Попросили (для висновків — Авт.) ще тиждень часу”, — сказав Олег Синютка.

 

Голова Львівської ОДА під час програми “Звіти. Наживо” також розповів про проблеми системи маршруток області. “Не оновлюються транспортні засоби. Це найбільша проблема, яку сьогодні маємо, — повідомив Олег Синютка. — На близько 90% приміських та міжміських маршрутах ми встановили  GPS-навігацію. Працює обласна диспетчерська, яка демонструє, наскільки вчасно і якісно працюють ці маршрути. Але це тільки перший крок. Нам потрібно надалі вдосконалювати систему транспорту”.

 

Наостанок голова Львівської облдержадміністрації зазначав, що йому дуже б хотілося, аби такі публічні звіти в ефірі Суспільного були якомога частіше. “Хотів би подякувати Суспільному телебаченню, бо за весь час його існування (у Львові — Авт.) — це дебют голови Львівської ОДА (в прямому ефірі — Авт.). Вважаю, що прямі ефіри з запитаннями громади  — це не право, а обов’язок усіх чиновників”, — сказав Олег Синютка.

Інші випуски
Більше відео