#Інсайд — новий проєкт журналістських розслідувань на Суспільному від команди зі Львова

#Інсайд — новий проєкт журналістських розслідувань на Суспільному від команди зі Львова

19 тра. 2021

Цього четверга, 20 травня, о 19:55 дивіться на UA: ЛЬВІВ прем’єру проєкту журналістських розслідувань #Інсайд. Програма стала однією з шести проєктів-переможців готових до реалізації всеукраїнського відкритого конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування».

У суботу, 22 травня, о 19:45 #Інсайд вийде в ефірі всіх регіональних філій Суспільного (на UA: ЗАКАРПАТТЯ о 20:15). 

Загалом, команда проєкту підготує 8 випусків про локальні проблеми Львівщини. Мета #Інсайду — не лише показати громадськості та правоохоронцям факти зловживань в регіоні, а й заохотити мешканців відстоювати власні права та права громад. 

«Наші історії — це локальні проблеми простих людей, які зустрічаються з корупцією, соціальною несправедливістю у різних сферах життя. Звісно, ми показуватимемо і чиновників, і посадовців, які відповідають за конкретні питання, розказуватимемо про їхню роботу і стиль життя, — розповіла авторка проєкту, журналістка-розслідувачка Мар’яна Сич. — Співпраця з UA: ЛЬВІВ — це новий досвід для всіх нас. На жаль, в Україні, як і на Львівщині, дуже мало місцевих телерадіокомпаній, які мають власні проєкти журналістських розслідувань. Відтак, у нас є можливість не просто суттєво розширити свою аудиторію, а й показати, що цікаві, якісні матеріали можна випускати і в регіонах». 

Прем’єрна програма #Інсайду — про те, як перед приєднанням до Львівської ОТГ у навколишніх містах і селах роздавали земельні ділянки. Як зауважила авторка проєкту, це — 300 гектарів, ціна яких щонайменше 600 мільйонів гривень.

«У більшості випадків власниками землі ставали правоохоронці, депутати, працівники рад і їхні родичі. Натомість люди, які не мають впливових родичів, так і не отримали жодного клаптика, перечекавши в черзі, наприклад, 16 років. Цю історію покажемо на прикладі двох населених пунктів. В одному виявилася давно відома в українських реаліях кооперативна схема. В іншому — відновили роботу громадської організації, яка отримала чималу ділянку під будівництво замість незавершеної школи», — розповіла Мар’яна Сич.

Проєкт #Інсайд виходитиме щомісяця на UA: ЛЬВІВ та інших регіональних телеканалах Суспільного, а на діджитал-платформах мовника — адаптована версія програми. 

«#Інсайд — це наш перший розслідувальний проект і перший досвід роботи з колегами з-поза компанії. Приємно, що Львів —  у переліку тих шести регіонів, де працюватимуть незалежні розслідувачі. А підтримка з боку Суспільного — це гарантія, що на виході глядачі отримають не просто цікаві, а високих професійних стандартів програми», — розповіла продюсерка Львівської філії Суспільного Ірина Сандуляк.

Із юридичною експертизою проєктів команді Суспільного допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Редакційний супервайзинг проєктів здійснюють журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар.

Як раніше зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, проєкти локальних журналістських розслідувань мають пожвавити інформаційні простори як в регіонах, так і на національному рівні. 

Загалом, у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних журналістських розслідувань. Три з них — «Під прицілом», «Лакмус», «Червона лінія» — стартували минулими тижнями. 

Нагадаємо, конкурс проєктів журналістських розслідувань для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного був оголошений вперше минулого року в грудні. У лютому стали відомі назви шести проєктів-переможців. Ще п’ять ідей команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці з Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.

На Львівщині це — телеканал UA: ЛЬВІВ і UA: Українське радіо Львів. Оперативні новини про регіон — на сайті suspilne.media та на сторінках Суспільного у соцмережах.