Цього тижня у Львові стартує фестиваль Jazz Bez

Цього тижня у Львові стартує фестиваль Jazz Bez

4 гру. 2019

6–15 грудня відбудеться XIX Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez у містах України й Польщі. Цьогоріч він присвячений пам’яті Маркіяна Іващишина — ідеолога та творця львівських мистецьких феноменів, серед яких — об’єднання «Дзиґа», музичні фестивалі Jazz Bez та «Флюгери Львова». UA: Суспільне мовлення — інформаційний партнер події. 

Як зазначають організатори, Jazz Bez — це десять днів джазу: традиційного й авангардного, українського та світового. Особливість фестивалю — у поєднанні багатьох джазових стилів. 

У Львові концерти Jazz Bez відбудуться 6, 7 та 8 грудня. Основна локація фестивалю в місті — Львівська національна філармонія. 

Серед музикантів, які виступлять на концерті у Львові — дует Greg Osby & Tal Cohen Duo (США/Австралія), Krzesimir Dębski & Karasiewicz Power Set (Польща), Hans Lüdemann Trio Ivoire (Німеччина/Кот-д’Івуар), Klein (Люксембург) та NOVA (Швейцарія).

Додатковий концерт фестивалю відбудеться 13 грудня в «Дзизі» (Вірменська, буд. 35).

«Віддамо шану Мареку. Це буде концерт його друзів-музикантів, які приїжджають із Польщі, а також українських. Назва — «Центрифуга, або Маркіянські дзиграшки», — зауважила в прямому ефірі UA: ЛЬВІВ організаторка Jazz Bez Ольга Ковалевська

Крім традиційних концертів, під час фестивалю відбудуться й майстер-класи. 

«Jazz Bez — це фестиваль багатьох місій. Одна з найголовніших — просвітницька. Важко порахувати кількість усіх майстер-класів за часів фестивалю, які відбулися безкоштовно в багатьох містах для музикантів-початківців та професійних музикантів. Цьогоріч такий майстер-клас вперше організували для школярів», — розповіла Ольга Ковалевська.

Крім Львова, концерти відбудуться в Києві, Тернополі, Луцьку, Рівному, Хмельницькому, Дрогобичі, Бучачі, Маріуполі, Чернігові та Сумах, а також у чотирьох містах Польщі. Докладна програма Jazz Bez тут.

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення другий рік поспіль інформаційно підтримує фестиваль Jazz Bez.