#Запитай_Зуба

21 вер. 19:20


“80% проблем, які виникають у пацієнта, має вирішувати сімейний лікар”, — Володимир Зуб в ефірі #Звітів_наживо на UA: ЛЬВІВ

 

У п’ятницю, 21 вересня, в теле- та радіоефірах Суспільного у Львові відбулися #Звіти_наживо. Цього місяця програма стосувалася медичної реформи. У студії прямого ефіру на UA: ЛЬВІВ звітував начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

 

Згідно з регламентом програми, на початку посадовець має 5 хвилин для представлення результатів роботи підрозділу, який очолює.

 

“Розуміючи необхідність змін (реформи — Авт.), нами проведено значний обсяг роботи:   навчання персоналу, інформування мешканців, підготовка матеріальної бази, початок підписання декларацій. Ми відкрили дві амбулаторії сімейної медицини, відділення дитячої офтальмології, закупили чимало обладнання”, — розповів Володимир Зуб.

 

Також посадовець нагадав про суть реформи у медицині. “Вона полягає у змінах принципів фінансування. Якщо раніше держава виділяла гроші на кожного конкретного мешканця, незалежно від того, чи звернувся він до лікаря, то сьогодні це змінюються. Держава продовжує виділяти кошти на конкретного пацієнта, але він повинен задекларувати своє бажання звертатися, власне, в  конкретний медзаклад і до конкретного лікаря. Тоді гроші підуть саме в цей медзаклад”, — пояснив начальник міського управління охорони здоров’я.

 

“Зараз запускаються ринкові механізми, яких ніколи не було в медичній галузі. Вони вплинуть і на якість медичної допомогим, і на підготовку лікаря”, — додав Володимир Зуб.

 

У місті функціонують 23 індивідуальних пологові зали. 15 — у пологовому на вул. Мечникова, а 8 — на вул. Рапопорта. На запитання журналістів, які були присутніми у студії #Звітів_наживо, про ціну пологів у Львові, Володимир Зуб відповів:  “У пологових будинках немає платних палат, бо це заборонено законодавством. Але тим людям, які не є мешканцями м. Львова [...] ми пропонуємо зробити благодійний внесок у касу [...] Ми не ставимо вимог про чітку і конкретну суму. Якщо ви зробите внесок у 100 грн, або його не зробите взагалі, то вас ніхто не вижене і ніхто вам поганого слова не має права сказати”.

 

Посадовець наголосив, що первинне звернення пацієнта повинне бути до сімейного лікаря. “80% проблем, які виникають у пацієнта, має вирішувати саме сімейний лікар. Якщо він сам не може впоратися, тоді скеровує до профільного спеціаліста”, — розповів Володимир Зуб.

 

На запитання слухачки, яка зателефонувала у прямий ефір, про те, чи правда, що з 1 жовтня сімейні лікарі не ходитимуть на виклики додому, Володимир Зуб відповів, що ця інформація не відповідає дійсності.  “Кількість викликів додому буде зменшуватися. Кожен пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем, може з ним напряму зв’язатися, і отримати консультацію — чи телефоном, чи скайпом, або ж буде справді потреба прийти додому до пацієнта. Що стосується дітей з ознаками інфекційних захворювань, то сімейний лікар має прийди додому до пацієнта і там зробити огляд”, — запевнив Володимир Зуб. І додав: “Хочу наголосити, що у Європі сімейні лікарі на виклики (додому — Авт.) не ходять. Ніколи”.

Інші випуски
Більше відео